Na ratunek!

1603518 615607991826751 1350741406 oNiesprzyjająca pogoda nie zraziła kwestujących a puszki zapełniały się systematycznie dzięki wielkim serduchom mieszkańców. W tym roku zebraliśmy łącznie 13.191,59 groszy.
Już od godziny 9.00 rano zespoły wolontariuszy w obu sztabach w Ornecie i Lubominie rozpoczęły kwestowanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Działo się, oj działo!

W tym roku orneckie WOŚPowe granie wspierali darczyńcy z wielkim serduchem, którzy przekazali gadżety i talony z niespodzianką na licytacje: Piekarnia Warmińska, Spółdzielnia Socjalna „Babiniec“, Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy, Urząd Miejski w Ornecie, Burmistrz Ornety - Pan Ireneusz Popiel oraz Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Gierlof. 

Organizatorem głównym wydarzenia był Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, zaś sztab terenowy przygotował Zespół Szkół w Lubominie.

Wspomagali nas: Urząd Miejski w Ornecie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ornecie przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wolnicy, Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie, Adam Wileńczyc, Marian i Stanisława Kowalscy, Grupa Teatralna Cento z SP1, zespół wokalny „Mozaika“ ze Szkoły Podstawowej w Bażynach, grupa taneczna TAIGA, Szkoła Tańca u Mirka, Klub Seniora „Ornecianie“, zespoły taneczne i wokalne ze Szkoły Podstawowej nr 4, Fun Club „Disco Polo“, grupa taneczna „Young Free Wild“, Kapela Swojaki, Uniwersytet Trzeciego Wieku, zespół wokalno-taneczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, grupa muzyczna z Zespołu Szkół Zawodowych, Teatr Światła i Ognia Hokage, Klub Młodzieżowy „alternaTYwa“, Bank Sztumski, Straż Miejska w Ornecie, Komisariat Policji w Ornecie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ornecie, Stowarzyszenie Joannici – Dzieło Pomocy, niezawodne księgowe i wspaniali wolontariusze.

~mdk.orneta.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież